Leczenie

Co wspomaga leczenie kręgosłupa?

co wspomaga leczenie

Co wspomaga leczenie kręgosłupa? 😃🤔

Myślicie, że jak zgłaszacie się do specjalisty po leczenie kręgosłupa i wszystko zależy już od niego? 😃🤔Jeśli na to pytanie nasuwa się w Waszych głowach odpowiedź „TAK” – to zdecydowanie musicie przeczytać co mam Wam do powiedzenia. 🤨 Dowiesz się między innymi jak możesz sam pomóc w leczeniu swojego kręgosłupa, jak wspomagać naturalnie leczenie stanów zapalnych, jak poprawić regenerację tkanek oraz co zmienić w swoich nawykach by ból pleców w przyszłości nie wracał.

Jak wygląda leczenie kręgosłupa u fizjoterapeuty?

My jako specjaliści mamy szeroką wiedzę na temat procesów chorobowych, kontuzji, operacji oraz zdrowego trybu życia. Dodając do tego informację o wpływie diety, stresu, aktywności fizycznej i wielu innych ważnych elementach zdrowia, możemy uznać, że jesteśmy w stanie tak poprowadzić pacjenta, aby jego stan poprawiał się samodzielnie.

Wielokrotnie powtarzam, że my wprowadzamy do organizmu tylko pewien leczniczy bodziec. Za cały proces leczenia odpowiadacie Wy sami. Wasza kondycja, stan emocjonalny, wasze zaangażowanie i praca nad sobą.

Jak możesz pomóc w leczeniu chorego kręgosłupa?

Oto kilka podstawowych zasad:

1. Zadbaj o zdrowy i spokojny sen
2. Zminimalizuj stresory lub znajdź dla siebie źródło wyciszenia i relaksu -> o stresie pisałam tutaj -> Ból kręgosłupa a stres 
3. Ruszaj się – zgodnie z zaleceniami fizjoterapeuty
4. Ogranicz spożywanie używek oraz niezdrowego jedzenia
5. Pij duże ilości wody

Czego nie lubi kręgosłup lędźwiowy?

Ewolucyjnie kręgosłup przystosowany jest do ruchu, nie lubi siedzenia ani stania. Dlatego nic nie zrobi mu tak dobrze, jak regularna aktywność fizyczna.
 O tym jak prawidłowo siedzieć w pracy dowiesz się z poprzedniego wpisu

Dlaczego chodzenie jest dobre na kręgosłup?

 
Chodzenie i marsz to jedno z najlepszych ćwiczeń dla naszego kręgosłupa. Każdy z kroków jaki wykonujemy uruchamia, poprzez rytmiczne rotacje, stawy u podstaw kręgosłupa i pobudza mięsnie głębokie stabilizujące. Codzienne spacery to także poprawa kondycji fizycznej, samopoczucia i nastroju.

Jak widzisz, zasady wcale nie są jakieś skomplikowane. Wystarczy chcieć. Myśląc, że Wasze zdrowie zależy od wyboru najlepszego specjalisty – JESTEŚ W BŁĘDZIE. 🤨

#fizjomila #fizjoterapia #fizjoterapiawroclaw #ciekawostkimedyczne #leczenie #leczeniedietą #stres #aktywnoscfizyczna #zdrowysen 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *