Pierwsza wizyta

Wybierasz się na pierwszą wizytę u fizjoterapeuty i nie wiesz jak się do niej przygotować? Zobacz, jak wygląda taka konsultacja w gabinecie fizjoterapeutycznym Fizjomila we Wrocławiu.

Wizytę możesz umówić przez wygodny kalendarz on-line. Przyjeżdżając pod wskazany adres-Wrocław, ul. Skwierzyńska 28a/2, możesz liczyć na wygodny transport miejski (tramwajami 4,5,11,74 – przystanek Grabiszyńska lub autobusami 126, 127, 249, 241, 144 – przystanek Zaporowska) oraz bezpłatny parking wzdłuż ulicy pod gabinetem. Jeśli poruszasz się o kulach lub na wózku dużym ułatwieniem będzie również podjazd dla niepełnosprawnych.

Przed drzwiami znajdziesz duży szyld Fizjomila Fizjoterapia Milena Olejnik. Wejdź i usiądź na przygotowanych fotelach w poczekalni. Jeśli potrzebujesz, skorzystaj z toalety. Gdy przyjdzie Twoja kolej, zaproszę Cię do gabinetu.

Warto wiedzieć, że konsultacja fizjoterapeutyczna jest konieczna przed rozpoczęciem terapii. Obrazuje ona stan Twojego zdrowia teraz i przeszłości. Pozwala ustalić hierarchię Twoich problemów. Minimalizuje ryzyko powikłań. Dzięki niej doświadczony specjalista będzie wiedział dokładnie jak zaplanować i przeprowadzić skuteczny proces leczenia.

W pierwszej kolejności musimy wypełnić kilka formalności. Później sprawnie przechodzimy do wywiadu.

Oto kilka rzeczy, o które mogę Cię zapytać.
1. Jaki jest powód wizyty?
2. Czy był jakiś uraz, od czego się zaczęło?
3. Od kiedy boli, jaki jest charakter bólu, co nasila ból, co niweluje?
4. Jakie były wcześniejsze urazy, operacje, problemy?
5. Czy towarzyszą Ci inne choroby lub zaburzenia np. trawienne, psychiczne, ginekologiczne.
6. Jaka jest Twoja aktywność fizyczna, styl życia, forma pracy.
7. Jaka jest Twoja dieta, jakoś snu oraz poziom stresu.

Następnie przejdziemy do badania funkcjonalnego. Obejrzę Twoją postawę. Zadam Ci kilka prostych testów ruchowych do zrobienia. Potem przejdę do bardziej szczegółowego badania testami diagnostycznymi oraz sprawdzę, w których rejonach zauważalne są jakieś restrykcje. Będę badać manualnie napięcie mięśniowe ich siłę oraz jeśli będzie taka konieczność, przeprowadzę badanie neurologiczne. 

Po takim badaniu będę w stanie wyjaśnić Ci, jakie mam spostrzeżenia i jakie leczenie będzie dla Ciebie najlepsze. Na tym samym spotkaniu wdrożymy terapię manualną, omówimy zalecenia i jeśli to konieczne poinstruuję Cię co ćwiczyć i jak.
Po takiej wizycie wracasz do domu i pierwsze dwa dni warto się nie przemęczać. Wykonujesz te czynności, które są dla Ciebie codziennością. Nie rozpoczynasz w tym czasie intensywnych treningów ani nie myjesz wszystkich okien w domu. To może poczekać. Daj sobie czas na odpoczynek i obserwację swojego ciała.
Jeśli wskazana będzie kolejna wizyta, na pewno zapytam, jak się czułeś po terapii i jakie są Twoje obserwacje.

Co ze sobą zabrać na pierwszą wizytę w gabinecie mgr Mileny Olejnik?
1. Wygodny strój i niekrępującą bieliznę,
2. Dokumentację medyczną (MRI, RTG, TK, wypisy ze szpitala lub inne wyniki badań dotyczące obecnego problemu),
3. Pozytywne nastawienie. 😉

Pierwsza wizyta w gabinecie Fizjoterapeutycznym mgr Milena Olejnik we Wrocławiu trwa zwykle 45 min. Bądź punktualnie.

Wizytę w gabinecie Fizjomila możesz wygodnie umówić on-line. Dostaniesz powiadomienie SMS i e-mail oraz przypomnienie o nadchodzącej wizycie. Jeśli nie możesz dotrzeć na umówioną wizytę koniecznie daj znać min. 24 h wcześniej. Jeśli nie dotrzesz na umówioną wizytę lub odwołasz ja zbyt późno zostanie pobrana opłata w wysokości 50 % wartości wizyty.

Jeśli masz jakieś wątpliwości, zawsze możesz zadzwonić –> 663 415 638

Zapraszam serdecznie
mgr Milena Olejnik
ul. Skwierzyńska 28a/2, 53-522 Wrocław