terapia man

Terapia manualna to najczęściej używane przeze mnie słowo. Jest również najczęstszą formą leczenia wybieraną przy rejestracji pierwszej wizyty. Mianem tym określam wszystkie formy pracy z ciałem mającej na celu likwidacje zaistniałego problemu. Techniki stosowane w gabinecie przy ul. Skwierzyńskiej są w pełni bezpieczne dla pacjenta, a jej rodzaj i intensywność jest dobierana indywidualnie na podstawie wnikliwego badania.

Jaki cel ma terapia manualna?

Celem terapii manualnej jest likwidacja bólu, dysbalansu mięsniowo-powięziowego oraz przywrócenie całkowitej sprawności w stawach, które uległy zablokowaniu. Fizjoterapeuta prowadzący terapię pracując na tkankach miękkich tzn. mięśnie, więzadła, powięzi, dąży do odzyskania prawidłowego napięcia. Dzięki temu stawy mogą odzyskać utraconą funkcję, a natężenie bólu zdecydowanie słabnie.

Na czym polega

Terapia manualna jest bezpieczną metodą walki z bólem. Aby być skuteczna poświęcam setki godzin szkoląc się od światowej sławy instruktorów. Po dokładnej konsultacji jestem w stanie dobrać najodpowiedniejszą formę terapii. Najczęściej korzystam z takich form terapii manualnej jak:

(techniki energizacji mięśniowej, techniki aktywnego rozluźniania, terapia punktów spustowych, mięśniowo-powięziowe rozluźnianie)

  • terapia powięziowa – polega na likwidowaniu sztywności powięzi oraz powstałych restrykcji,
  • masaż tkanek głębokich – bazuje na warstwowości tkanek,
  • stretching – rozciąganie mięśni w celu wykształcenia naturalnego odruchu rozluźnienia mięśnia,
  • mobilizacja stawu – stosowana w przypadku obkurczenia więzadeł lub torebki stawowej poprzez technikę ślizgu lub trakcji, ma na celu szybkie uruchomienie stawu,                                  
  • neuromobilizacja stawu – terapia manualna pozwalająca odzyskać prawidłowy przepływ informacji przez nerwy,
  • manipulacja stawu – szybkie impulsy aplikowane przez fizjoterapeutę w stawie w celu zwiększenia jego ruchomości,
  • osteopatyczne leczenie kręgosłupa i stawów obwodowych 

Dla kogo jest przeznaczona?

Na terapię manualną prowadzoną moim „gabinecie fizjomila” zapraszam wszystkich, którym ból towarzyszy na co dzień. Szczególnie tych pacjentów, którzy cierpią na bóle kręgosłupa i stawów, mięśni, bóle głowy, nerwobóle, wady postawy, napięcie związane z przemęczeniem, różnego rodzaju dyskopatie, drętwienie palców i kończyn oraz wiele innych. Przed terapią zawsze przeprowadzam dokładną diagnostykę, która pozwoli nam ocenić czy jestem w stanie pomóc i oszacuję jak długo może potrwać rehabilitacja.