Fizjoterapia po porodzie

Fizjoterapia po porodzie

Połóg to czas, w którym ciało kobiety regeneruje się urodzeniu dzidziusia. Fizjoterapia po porodzie to w w dzisiejszych czasach standard opieki okołoporodowej. Dowiedz się, ile trwa połóg, jakie objawy po porodzie są niepokojące, jak sobie pomóc samodzielnie, czego unikać.

BÓL spojenia łonowego

Ból spojenia łonowego

Jesteś w ciąży i czujesz, że brzuch mocno napiera Ci na spojenie łonowe? Odczuwasz ból podczas chodzenia, obracania się? To może być rozejście spojenia łonowego. Poznaj objawy, dowiedz się jak zdiagnozować problem oraz sprawdź jak możemy CI pomóc.

Psychosomatyka

Psychosomatyka

Ciężar na barkach, duszenie emocji w gardle, brak stabilizacji w kręgosłupie, przygniecenie w klatce piersiowej. Mogłabym wymieniać tych sformułować jeszcze całą masę. Każda z nich pokazuje jak ciało skrywa emocje. Ta nauka do psychosomatyka

Fizjoterapia w ciąży

Fizjoterapia w ciąży

Ciąża i cały okres okołoporodowy to dla wielu kobiet zarówno piękny, jak i bardzo wymagający czas. Wskutek zmian hormonalnych i biomechanicznych dochodzi do wielu zmian z organizmie kobiety. Kiedy w ciele mamy rozwija się nowe życie, warto zadbać o maksymalny komfort życia ciężarnej. Na szczęście z pomocą przychodzi fizjoterapia uroginekologiczna. Przeczytaj i dowiedz się, jak możemy Ci pomóc.

RWA kulszowa

Rwa kulszowa

Rwa kulszowa to nie wyrok. Zdecydowana większość ostrych ataków rwy kulszowej goi się samodzielnie przy jedynie subtelnej pomocy fizjoterapeuty. Dowiedz się jak powstaje rwa kulszowa, jak ją zdiagnozować i leczyć.

Ból lędźwi

Ból lędźwi

Dlaczego boli kręgosłup lędźwiowy? Czym jest rwa kulszowa? Kto leczy ból kręgosłupa? Jak się pozbyć bólu na zawsze? Na te i wiele innych pytań odpowiada specjalista w dziecinie rehabilitacji kręgosłupa mgr fizjoterapii Milena Olejnik. Przeczytaj do końca.

Wdowi garb

Wdowi garb

Garb szyjny, wystający kręg, bolesny kark i mrowienia w kończynach górnych. Dodatkowo nie estetycznie wyglądająca szyja, wysunięta głowa do przodu i garbienie się. Te wszystkie cechy to najpopularniejsze określenia osób, które zauważają wdowi garb. Ty też to widzisz? Przeczytaj do końca.