Kinesiotaping

Kinesiotaping w ostatnim czasie zyskuje na popularności. Nie ma się co dziwić, ponieważ jest bardzo łatwa, szybka i skuteczna forma uzupełnienia terapii.

Kinesiotaping polega na oklejaniu wybranych fragmentów ciała plastrami o specjalnej strukturze. Plastry są bardzo elastyczne, nie ograniczające ruchów oraz odporne na działanie wody. Umożliwiają przepływ powietrza i co ważne, nie powodują uczuleń. Prawidłowo zastosowana aplikacja oryginalnymi plastrami oddziałuje przede wszystkim na powięź, mięśnie, ścięgna, wiązadła i stawy. Łagodzą ból, wspomagają pracę mięśni i układu krążenia, przepływu chłonki oraz korygują niewłaściwą postawę. Warto tutaj wspomnieć, że aby oklejenie przyniosło oczekiwany efekt musi zostać określona przyczyna zaburzenia i ustalony konkretny cel.

Fizjoterapeuta przykleja na ciele pacjenta kilka elastycznych plastrów wspomagających lub odciążających pracę mięśni, zwiększających miejscowe krążenie krwi lub chroniących naderwane albo przeciążone więzadła. Najlepsze efekty kinesiotapingu osiągane są w połączeniu z terapią manualną. Natomiast można również stosowań plastrowanie jako osobną formę terapii.

Jakie efekty dają plastry?
poprawę mikrokrążenia,
uśmierzanie bólu,
znaczną poprawę propriocepcji (poprawa czucia głębokiego),
korekcję ustawienia poszczególnych struktur ciała,
poprawę podpory biernej (stabilizacji),
korekcję pozycji stawu,
aktywację systemu limfatycznego,
normalizację napięcia mięśniowego,
wspieranie funkcji stawów,
pobudzanie endogennego systemu znieczulania

Plastry wytrzymują na ciele do kilku dni i można się w nich normalnie kąpać. Aplikacja tajpów osobie przeszkolonej zajmuje chwilę, ale nie znaczy to, że każdy jest w stanie przykleić je sobie sam.
Jeśli czujesz, że kinesiotaping mógłby Ci pomóc, to chwyć za telefon, zadzwoń i przyjdź.

kinesiotaping