Czepiec ścięgnisty czaszki.
Czepiec ścięgnisty w fizjoterapii określany jest jako powięź otaczająca czaszkę. Istnieje również podobne określenie dotyczące urazu barku – ZESPÓŁ CZEPCA ŚCIĘGNISTO MIĘŚNIOWEGO. Jeśli szukasz informacji na temat bólu barku. Kliknij w poniższy artykuł.
Natomiast jeśli borykasz się z bólami szyi, głowy, karku lub masz brukzim, zgrzytasz zębami to koniecznie poczytaj o tym jak w moim gabinecie rozluźniamy czepiec ścięgnisty czaszki i po co się to wykonuje.
Czy ciągnięcie za włosy może leczyć ból głowy?
Czy znajdą się wśród Was osoby, których wspomnienia z gabinetowego ciągnięcia za włosy są bardzo pozytywne? 😃
Dziś macie szanse dowiedzieć się, dlatego technika rozluźniania czepca ścięgnistego daje takie spektakularne efekty.
Czym jest czepiec ścięgnisty czaszki?
Zacznijmy od początku. Czepiec ścięgnisty jest powięzią. Pokrywa czaszkę i w swoim wyglądzie przypomina czepek na basen. Napięcia z czepca ścięgnistego mogą przekładać się na całą tylną taśmę powięziową. Czepiec ścięgnisty łączy się z m. potyliczno-czołowym i m. skroniowo-ciemieniowym . W ten sposób mięsień naczaszny tworzy wspólne ścięgno dla m. potyliczno-czołowego i m.skroniowo-ciemieniowego.
Co daje rozluźnienie powięzi czaszki?
Takie połączenie i terapia na tym rejonie wpływa na globalne rozluźnienie całej głowy, które są nieocenione u osób z przewlekłymi bólami głowy, migrenami, bólami napięciowymi etc.
Transmisja napięć na całą taśmę powierzchowną tylną jest możliwa poprzez połączenie czepca z okolicą podpotyliczną, a dalsze napięcia przenoszone są na cały prostownik. Następnie łączy się przez więzadło z kością krzyżową oraz do powięzią piersiowo-lędźwiową. Dalsza część taśmy tylnej wplata się z mięśnie kulszowo-goleniowe i przez łydkę do rozcięgna podeszwowego.
Czepiec ścięgnisty to cienka, ale bardzo silna błona ścięgnista połączona z okostną w sposób luźny, ale bardzo ściśle przylegająca do skóry głowy. To właśnie to połączenie umożliwia nam wykonanie techniki ciągnięcia za włosy, w przebiegu której niejako odciągamy poprzez skórę głowy także czepiec od czaszki. Towarzyszy temu bardzo przyjemne uczucie uwalniania, rozluźniania, ciepła i relaksu. Podczas kilku minut terapii poprawia się krążenie w naczyniach czaszkowych oraz normalizuje się ciśnienie w tej okolicy.
Czy teraz rozumiesz dlaczego taka terapia ma sens?
😃
Czy masaż głowy da ten sam efekt?
Masaż głowy nie przyniesie takich rezultatów jak rozluźnianie czepca za pomocą ciągnięcia za włosy. Jeśli borykasz się z bólami głowy, napięciem w obszarze szyi i karku, masz bruksizm lub inne problemy napięciowe w górnej części tułowia. Przyjdź na wizytę. Indywidualnie dobierzemy plan leczenia i jeśli będzie taka konieczność to pociągnę Cię za włosy 😉
#bólgłowy #fizjoterapia #terapiamanualna #migrena #napięcioweboległowy #czepiecścięgnisty #ciekawostkianatomiczne #fizjomila #wrocław #czaszka
Pozdrawiam serdecznie
Fizjoterapia Milena Olejnik 😘
www.fizjomila.pl
663-415-638