japonki-destrukcja

Japonki – destrukcja dla stóp

Temat na czasie🆘🏝🏝🏝

Wakacyjna aura sprzyja popularyzacji klapek typu japonki, dlatego zanim wybierzesz się na ostatnie zakupy przed wymarzonym urlopem przeczytaj poniższy post.

Czy japonki to dobra opcja dla Twoich stóp❓ Odpowiedź jest jasna – NIE ‼️
Dlaczego❓


Chód to złożona czynność składająca się z kilku bardzo ważnych elementów. Jednym z nich jest przetaczanie stopy. W przypadku noszenia japonek, podczas fazy przenoszenia paluch wraz z palcem drugim zaciskają się na chwytaczu je oddzielającym. Wszystko po to aby nie zgubić niczym nie przymocowanej podeszwy. Powoduje to podwijanie się palców. W efekcie rozcięgno podeszwowe i ścięgna palców przykurczają się. Mięsień zginacz długi palucha ma do pokonania niefunkcjonalną pracę i doprowadza to do koślawienia, a stąd już niedaleka droga do haluksa… Skrócenie i usztywnienie łuku jest bezpośrednią drogą do powstania ostrogi piętowej.
Każdy z tych ruchów powtarzany tysiąckrotnie w ciągu dnia powoduje DESTRUKCĘ stóp i palców lub pogłębia już istniejące wady, a przecież wiemy, że jaka kondycja stóp, taka kondycja kolan, bioder czy kręgosłupa.

Dlatego ostrzegam 🆘

Wybierając plażowe buciki pamiętajcie, że japonki nie pozwolą waszym zmęczonym stopom odpocząć, a chyba o to chodzi w wakacje❓😉☀️➡️🏝
Przekażcie info dalej ➡️

Pozdrawiam

Milena Olejnik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *