Fizjoterapeuta Wrocław mgr Milena Olejnik

mgr fizjoterapii Milena Olejnik

     Jestem magistrem fizjoterapii z ponad 6 letnim doświadczeniem w zawodzie. Specjalizuje się w terapii urazów ortopedycznych oraz tkanek miękkich. Najczęściej pacjenci trafiają do mnie z bólami kręgosłupa, stawów obwodowych, urazami mięśniowymi, wzmożonym napięciem mięśniowym lub po kontuzjach sportowych. Zajmuję się również pacjentami po operacjach ortopedycznych lub neurochirurgicznych np. stabilizacja kręgosłupa, mikrodiscektomia.

     Swoje doświadczenie zdobywałam w prywatnych placówkach zajmujących się leczeniem urazów i schorzeń ortopedycznych. Jestem miłośniczką sportu i aktywnego trybu życia. W latach szkolnych byłam zawodniczką drugoligowego zespołu siatkówki, obecnie jestem związana z tą dyscypliną sportu jako fizjoterapeutka. Przygoda z fizjoterapią rozpoczęłam w momencie, kiedy kontuzja wyeliminowała mnie z dalszych treningów. Wtedy to, fizjoterapeuta klubowy odbudował moje nadzieje na powrót na boisko. To spowodowało, że teraz chcę pomagać ludziom odzyskiwać sprawność i cieszyć się razem z nimi osiągnięciami. 

     Od tego czasu kształcę się z zakresu terapii powięziowej oraz tkanek miękkich. Wiedzę zdobywam uczestnicząc w kolejnych modułach szkoleń z nowoczesnych form diagnozowania i leczenia tkanek miękkich (dr J. Ciechomski), osteopatycznego leczenia kręgosłupa, stawów obwodowych oraz trzewi ( D.O. mgr B. Mazur). W pracy z pacjentem wykorzystuję również masaż tkanek głębokich, którego uczę się od samego mistrza Arta Riggs`a. Wiedza zdobyta na szkoleniach z pionierami w tej dziedzinie daje możliwość spoglądania na pacjenta całościowo. Dzięki takiemu spojrzeniu można uzyskać równowagę i harmonię w ludzkim organizmie, która pozwoli na lepsze samopoczucie oraz zlikwiduje ból z jakim zgłasza się pacjent. Wielokrotnie wykorzystuje również wiedzę z zakresu terapii powięziowych.  Stale pogłębiam swoją wiedzę oraz rozszerzam kompetencje.  Swoją praktykę zawodową opieram zawsze na najnowszych badaniach naukowych, dzięki temu wiem, że moja przynosi oczekiwany efekt.

     Każdy pacjent przed terapią zostanie dokładnie zbadany co pozwoli dobrać najlepszą formę terapii. Warto na pierwsze spotkanie zabrać badania obrazowe wykonane w związku z zaistniałym problemem oraz przygotować się na krótką rozmowę dotyczącą obecnych oraz przebytych urazów.

Ukończone kursy oraz warsztaty

– moduł I – techniki energii mięśniowej cz. I
– moduł II – techniki energii mięśniowej cz. II
– moduł III – mięśniowo – powięziowe rozluźnianie
– moduł IV – techniki aktywnego rozluźniania
– moduł V – dysbalans mięśniowy- analiza funkcjonalna pacjenta,
– moduł VI – terapia punktów spustowych,

 

 • „Diagnostyka laboratoryjna dla fizjoterapeutów”
 • „Płaskostopie-problem lokalny czy globalny”
 • „Posturalne dysfunkcje łopatek”
 • „Migrena czy ból głowy? Postępowanie terapeutyczne”
 • „Masaż antycellulitowy bańką chińską”
 • „Wywiad i badanie trzewne”
 • „Cylinder brzuszny w praktyce fizjoterapeuty”
 • „Stres a autonomiczny układ nerwowy”
 • „DRA – rozejście kresy białej – diagnostyka, terapia, aktywność”
 • „Ciążówka – o ciąży w majówkę”
 • „Terapia bańką ogniową”

Umów wizytę

Back to top